Mercedes-Benz 280 SL (W107) — 1975
Klassisk Mercedes-cabriolet, i ovanligt välvårdat skick och bara körd 13000 mil.
2022-08-18
179 500 SEK
local_offer15207
roomEnköping
local_offer15207
roomEnköping
Mercedes-Benz 190 SL Roadster — 1963
En av de mest eftertraktade Mercedesmodellerna idag. I högblank svart kulör som gör sig bra ihop med den röda inredningen. I ett mycket gott bruksskick
2022-08-18
815 000 SEK
local_offer13851
roomGöteborg
local_offer13851
roomGöteborg
Mercedes-Benz 230 SL Pagoda — 1966
Mercedes 230SL, en ikon från det glada 60-talet. Här i en klassisk färgkombination och i mycket fint skick.
2022-08-18
573 000 SEK
local_offer15164
roomUttran
local_offer15164
roomUttran
2022-06-02
131 000 SEK
local_offer14850
roomOlofström
local_offer14850
roomOlofström
Mercedes-Benz SL 500 — 1996
Bekväm och snygg Roadster i fint skick.
Mercedes-Benz 230 SL — 1964
Mycket fint renoverad svensksåld Pagoda som är besiktigad för alltid och körklar.
2022-05-19
730 000 SEK
local_offer14907
roomÄlmhult
local_offer14907
roomÄlmhult
Mercedes-Benz 230 SL — 1964
Mercedes-Benz SL 320 24v (R129) — 1994
Trevlig SL med en för modellen mer ekonomisk motorversion (3,2L/24v) och ovanligt snygg färgkombination på inredningen.
2022-05-05
101 000 SEK
local_offer14146
roomSjövik
local_offer14146
roomSjövik
Mercedes-Benz 450 SL V8 — 1977
En härlig användbar 70-tals cab ägd av Mercedes-specialist, besiktigad och körklar.
2022-04-07
166 000 SEK
local_offer14598
roomNättraby
local_offer14598
roomNättraby
En väckt Pagoda från en avsomnad, men bevarande, renoveringssömn. Väckelsen har inneburit att renoveringen nu är effektivt och professionellt slutförd i ett vackert skick.
2022-02-10
655 000 SEK
local_offer14258
local_offer14258
Amerikansk SL i ett trevligt bruksskick med mycket potential för olika smakriktningar och åtgärder.
2021-12-09
396 000 SEK
local_offer14228
local_offer14228
Mercedes-Benz 190 SL — 1959
Vacker, vit och väldokumenterad. Och i princip en enägarbil. En bil för de som uppskattar en detaljrikedom i proveniens och dokumentation kombinerat med ett spännande skick. Och vem gör inte det?
2021-12-09
1 084 000 SEK
local_offer14151
local_offer14151
Mercedes-Benz 190 SL — 1959